Öğretmen ve memurların Temmuz ayında alacakları zam oranı son enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra netleşti.
Öğretmen ve memurların Temmuz ayında alacakları zam oranı son enflasyon rakamlarının açıklanmasından sonra netleşti.

Bilindiği gibi daha önce yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde memurlara 2017’nin ikinci yarısı için %4’lük bir zam kararı çıkmıştı. Ancak bunun yanında enflasyon farkı da memurların maaşlarına yansıyacağı şeklinde bir madde yer almıştı. 2017’nin ilk yarısında enflasyon rakamlarının fazla çıkması memurların maaşlarının ciddi anlamda erimesine yol açtı. Temmuz maaşlarında oluşan bu fark Temmuz maaşlarına yansıtılacak.

Temmuz Maaşı 7.48 Zamlı Olacak
2017 yılının ilk 6 ayında enflasyon oranı 6.48 olarak açıklandı. Memurlar bu dönemde yüzde 3 oranında zam almıştı. Bu nedenle 3.48’lik fark temmuz maaşını enflasyon zammı olarak yansıyacak. Ayrıca 2017 yılının ikinci yarısı için de memurlara yüzde 4 oranında zam verilmesi kararlaştırılmıştı. Enflasyon zammıyla birlikte memurların Temmuz maaşları 7.48 oranında zamlı olacak.

Zam oranlarını memur ve öğretmenlerin maaşlarına uyguladığımızda ortalama olarak maaşlara göre 197 ile 745 liralık bir fark oluşacak. Ancak Temmuz’da vergi dilimine girenler bu farkı 2018 yılına kadar maaşlarında hissedemeyecek.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR