Eğitim öğretim yılının bitmesiyle birlikte liselerde bazı öğrenciler sınıflarını sorumlu olarak geçtiler. Sorumlu geçen öğrenciler mezun olana kadar her yıl yapılan sınavlarda bu derslerde başarılı olmak zorundadırlar. Aksi takdirde diploma alamazlar.
Eğitim öğretim yılının bitmesiyle birlikte liselerde bazı öğrenciler sınıflarını sorumlu olarak geçtiler. Sorumlu geçen öğrenciler mezun olana kadar her yıl yapılan sınavlarda bu derslerde başarılı olmak zorundadırlar. Aksi takdirde diploma alamazlar. Liselerde sorumlu geçmek 2 şekilde oluyor.
1. Ortalaması 50'nin altında olan ancak en fazla 3 zayıfı olanlar
2. Ortalaması 50'nin üstünde olup 9.sınıflarda Türk Dili ve Edebiyatı, 10. sınıftan itibaren Dil ve Anlatım dersi zayıf olanlar.

Aşağıda bir takipçimizin konuyla ilgili sorusu ve verdiğimiz cevabı göreceksiniz:

ben 10.sınıfta dil anlatımdan sorumlu kalmıştım,11.sınıfta sorumluluk sınavlarına girdim fakat veremememiştm 12.sınıfta bu sınavdan 50 alırsam eger aldıgım not önceki sınavlarımlarımla birliktemi hesaplanır yoksa direk sorumlu oldugum dersi vermiş mi olurum.çünkü 11.sınıfta girdigim ilk iki sorumluluk sınavım çok düşük ve ben endişeleniyorum.sorumlulugu kaldırmam için 50 yetiyor mu ? yoksa ilk iki sorumluluk sınavının çok düşük olmasından dolayı 70-80 gibi yüksek not mu almam lazım.

    burhan demir 9 Haziran 2017 18:00
  1. HAYRİ ÇOLAKEL:
    Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 58. maddesinde ''Bir dersin sorumluluğu, o dersin sorumluluk sınavında başarılı olunması hâlinde kalkar.'' hükmü yer almaktadır. Yani 50 alman yeterlidir.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR