TEOG YEP sonuçları açıklandığı zaman sitemizden bildireceğiz. Aynı zamanda aşağıdaki linklerle 2017 TEOG YEP sonuçlarını her an takip edebilirsiniz.
2016-2017 eğitim ve öğretim yılı 8. sınıf öğrencilerinin ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puanları (YEP), yarın saat 10.00'da www.meb.gov.tr adresinde ilan edilecektir.

Sonuçların açıklanmasının ardından öğrenciler, yerleştirme ve sonra işlem tamamlanmış olacağından; öğrencilerin, tercihlerinde yapmayı düşündükleri değişiklikleri okul müdürlüklerinde onaylama işleminden önce yapmaları gerekmektedir.
Tercih işlemleri ile ilgili olarak illerde oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabileceklerdir. Okullarda tercih ve yerleştirme işlemlerinde rehberlik yapmak maksadıyla rehber öğretmen görevlendirmesi yapılmıştır.


TEOG YEP sonuçları açıklandığı zaman sitemizden bildireceğiz. Aynı zamanda aşağıdaki linklerle 2017 TEOG YEP sonuçlarını her an takip edebilirsiniz.


TEOG YEP SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI
veya
TEOG YEP SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI 2

Öğrenciler, 14-24 Temmuz 2017 tarihleri arasında 25 okula kadar tercih yapabilecek ve okul müdürlüklerine müracaat ederek tercih işlemlerini onaylatacaklardır. Tercih işlemi okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra tamamlanacaktır.

Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 11 Ağustos 2017 tarihinde yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacaktır. Buna göre; 14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017 ve 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecektir. 11-14 Eylül 2017 tarihleri arasında ise, il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonlarınca nakil tercih başvurularının alınması gerçekleştirilecektir. 15 Eylül 2017 tarihi itibarıyla yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır.

Yerleştirmeye Esas Puanlar, www.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilir.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR