8. sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) sonuçları 30 Haziran'da açıklanacak.
teog yep8. sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG Yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) sonuçları 30 Haziran'da açıklanacak.

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan TEOG, her sene tekrarlanıyor. Sınava güzel bir lise kazanabilmek umuduyla binlerce öğrenci hazırlanıyor. 8. Sınıf öğrencilerinin girdiği TEOG sınavının ikinci oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Öğrencilerin hangi liseyi kazanacaklarına dair merakları sonuçların açıklanması ile biraz daha da arttı.  

TEOG YERLEŞTİRMEYE ESAS PUANLAR (YEP) NASIL ÖĞRENİLİR?
Lise taban puanları 2017 tam listesi YEP puanlarıyla aynı anda açıklanacak. Lise taban puanları ve yüzdelik dilimler il il tam listesi e-okul.meb.gov.tr'den ilan edilecek. MEB e-okul.meb.gov.tr'den lise taban puanları sorgulama ekranını aktif edince veliler ve öğrenciler istedikleri il ve ilçe için lise taban puanı sorgulaması yapabilecekler.

Kılavuza göre yerleştirmeye esas puanların (YEP) 30 Haziran'da açıklanmasının ardından 14-24 Temmuz'da tercihler alınacak. Kayıt işlemleri ise 30 Haziran itibari ile yapılacak. Milli eğitim Bakanlığınca yayımlanan kılavuza göre, 30 Haziran'da yerleştirmeye esas puanların (YEP) açıklanmasının ardından 14-24 Temmuz arasında liselere tercihler alınacak.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR