LYS-2 (Fen Bilimleri) sona erdi. Bazı adaylar, özellikle kimyada zorlandıklarını söylerken, açık uçlu soruları kolay buldu.
LYS-2 (Fen Bilimleri) sona erdi. Bazı adaylar, özellikle kimyada zorlandıklarını söylerken, açık uçlu soruları kolay buldu.

LYS maratonunda sona yaklaşılıyor. 10-11 Haziran’da tamamlanan LYS-4 (Sosyal Bilimler) ve LYS-1’in (Matematik) ardından bugün de LYS-2 (Fen bilimleri) düzenlendi. Saat 12.15’te sona eren LYS-2’nin ardından sıra 101 bin 332 adayın başvurduğu LYS-5’te (Yabancı Dil). 120 dakika sürecek sınav DİL puanlarının hesaplanmasında kullanılacak. LYS, yarın yapılacak LYS-3 ile birlikte sona erecek.

LYS-2 (Fen Bilimleri) 12.15’te sona erdi. LYS-2’de adaylara fizik, kimya ve biyoloji testleri için 30'ar soru soruldu ve her test için 45'er dakika cevaplama süresi verildi. Her testte 1’er olmak üzere üç açık uçlu soru vardı. Sınavdan çıkan bazı adaylar, özellikle kimyada zorlandıklarını söylediler. Açık uçlu soruların ise matematik sınavına göre daha kolay olduğunu belirttiler. 


ÖSYM tarafından düzenlenen LYS 2 Fen Bilimleri sınavı zor muydu kolay mıydı? İşte sınav kitapçığı ve yorumları.

ÖSYM'nin 2017 LYS 2 sınavı zor muydu kolay mıydı? Üniversite eğitimi almak isteyen binlerce öğrencinin girdiği LYS sınav yorumları günün en çok arananları listesinde. 17 Haziran cumartesi günü düzenlenen LYS 2 (Fen Bilimleri) Fizik, Kimya, Biyoloji soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? Üniversite öğrencileri adayı haber7.com'da tartışıyor. İşte ÖSYM'nin düzenlediği LYS 2 sınavı ile ilgili tüm yorumlar ve sınav soru kitapçığı

LYS 2 FİZİK KİMYA BİYOLOJİ SORU CEVAPLARI

17 Haziran 2017 tarihinde yapılan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS 2) Fizik, Kimya, Biyoloji soru ve cevapları ÖSYM'nin ais.oysm.gov.tr sayfasından öğrenebilirsiniz. Henüz resmi bir açıklama yapılmamasına karşın LYS 2 soru ve cevapları bu hafta içerisinde açıklanması beklemiyor. Fizik, Kimya, Biyoloji soru ve cevapları açıklanır açıklanmaz yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

LYS 2 SINAV YORUMLARI

LYS'de üçüncü oturumlar bugün yapıldı. LYS oturumunda adaylar ter döktü. Peki bugün yapılan LYS 2 sınavı zor muydu kolay mıydı. Adaylar LYS Fen Bilimleri soru ve cevaplarını tartışmaya başladı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2017 LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı 2) Fizik, Kimya, Biyoloji yorumları haberimizin detayında...


Lisans Yerleştirme Sınavı 2 Fen Bilimleri Twitter Yorumları

LYS - 2 FEN BİLİMLERİ SORU DAĞILIMI
FİZİK: 30 Soru 45 Dakika
KİMYA: 30 Soru 45 Dakika
BİYOLOJİ: 30 soru 45 dakika
90 Soru,135 dakika
Fizik, Kimya ve Biyoloji testleri için ayrı soru kitapçıkları kullanılacak, cevap kağıdı ortak olacak.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR