Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) kapsamında gizli gözlemci olmak için öğretmen başvuruları başladı. Sınav gözlemcilik görevi tercih işlemleri için tıklayınız. Kaynak: ÖSYM 2017 YGS için (gizli) sınav gözlemcisi başvuruları başladı
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2017 yılı Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) kapsamında gizli gözlemci olmak için öğretmen başvuruları başladı. Sınav gözlemcilik görevi tercih işlemleri için tıklayınız.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından merkezi sınavlarda başlatılan sınavlardaki gizli gözetmen uygulaması iyice yaygınlaştı. Son olarak KPSS ortaöğretim ve ön lisans sınavlarında tüm bina ve salonlarda gizli görevli olarak öğrenci gibi sınava girerek sınavı denetleyen öğretmenler bulunuyor. 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınav gözlemcilik görevi tercih işlemleri için başvurular alınıyor.


Sınava kesinlikle müdahale edilmeyecek? ÖSYM Sınav Gözlemcileri bu görevlerini yerine getirirken sadece aday olarak sınava gireceklerinden sınavın uygulamasına ve organizasyonuna her hangi bir müdahalede bulunmayacaklar.
Bu kapsamda yapılacak olan 2017 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sınavında da görevli olmak isteyen öğretmenler ÖSYM'nin GİS üzerinden yapılabilir. ÖSYM sınavların daha emniyetli ve güvenli geçmesi için öğrenci, sınav gözetmenleri ve bina görevlilerini denetleyecek gizli görevliler belirliyor ve sınav güvenliğini en üst noktaya çıkararak kopya çekilmesini önüne geçti.

Sınav Gözlemcisinin görevleri nelerdir?
ÖSYM Başkanlığı sınav binalarında sınavın organizasyonunun ve uygulamalarının standartlara uygunluğunu gözlemlemek amacıyla aday olarak sınava girmek üzere ÖSYM Sınav Gözlemcisi görevlendirmesi yapmaya devam ediyor. 2017 YGS’de de uygulanacak.

ÖSYM Sınav Gözlemcisi olarak görev almak isteyen görevlilerin tercihleri Görevli İşlemleri Sistemi(GİS) üzerinden alınmaya başlandı. Görevlendirme başvuruları merkezi olarak yapılacak ve öğretmenler kendi illeri için genel olarak tercih yapacaklar ve okul tercihinde bulunamayacaklar.
Sınav gözlemcisi sınav sonrası rapor verecek. Görevlendirme sonrasında görevliler sınav günü aday olarak atandıkları binaya giderek sınava girecek ve sınavdan sonra bu sınava ilişkin gözlem, değerlendirme ve önerilerini kapsayan bir raporu en geç sınavı izleyen ikinci iş günü saat 12.00’a kadar elektronik ortamda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığına bildirecekler.


Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR