MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, katıldığı bir etkinlikte şubat ayında öğretmen atamasının olup olmayacağıyla ilgili açıklamalar yaptı.
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, katıldığı bir etkinlikte şubat ayında öğretmen atamasının olup olmayacağıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf Tekin, katıldığı bir etkinlikte öğretmen adaylarının şubat ataması hakkındaki sorularına cevap verdi. Ancak Sayın Müsteşar Tekin'in verdiği cevap Bakan İsmet Yılmaz'ın verdiği cevaptan pek farklı değil.Yani atama bekleyen öğretmenler bir süre daha beklemeye devam etmek durumundalar.

Müsteşar Yusuf Tekin, şubatta bir öğretmen ataması olup olmayacağı sorusuna ilişkin şunları söyledi:

"2017 yılı bütçesinde kamuya toplam ayrılan 60 bin personel var. Önce bu 60 bin personelin dağıtılması lazım. Bu dağılım yapılmadı. Normalde her yıl dağılım mart ayında yapılır.

Bu sene erkene aldık diyelim, ocak ayında bu dağılım yapıldı. Bu dağılım yapılsa bile başvuru alacağız, mülakat yapacağız. Dolayısıyla şubat ayına yetişmesi zor gözüküyor.

Ama bu şu anlama gelmez. Atama yapılmayacak anlamına gelmez. Bize kadro tahsis edilmesinden sonra mevcut skorlarımızla bir atama yapabiliriz."

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR