SAYFA  88 CEVAPLARI 8.Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


8.Sınıf Dikey Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 88.Sayfa Cevapları

7. ETKİNLİK

Yaptığınız konuşmaya göre bu etkinliği kendiniz yapınız.

8. ETKİNLİK


POPÜLER KÜLTÜRÜN MİLLİ KÜLTÜR ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
Bir toplumun değeri, içerisinde oluşturduğu kültürel özelliklerle ölçülür. Bu kültürel özellikler tarih boyunca gelişir ve toplumun köklerine işler. Böylece toplumu oluşturan bireyler, oluşturduğu kültürle bir olur, o kültürün özelliklerini taşırlar.
Türk kültürü de uzun bir tarihi süreç sonucunda oluşmuş, toplum hayatının kaynağı haline gelmiştir. Ne var ki günümüzdeki Türk kültürü, zaman zaman yabancı kültürlerin etkisinde kalmakta, toplum içinde çatışmaya neden olmaktadır. Bu etkiler, gelir geçer niteliktedir. Fakat etkisi geçene kadar, topluma zarar vermektedir. Temel kültürde bozulmalara yol açmaktadır.
Örnek olarak, pop müziği diye tabir edilen, insanları daha çok eğlendirmeye yönelik, duygusal ve melodi yönünden eksik olan müzikler, Türk müzik kültürünün gün geçtikçe yok olmasına neden olmaktadır. Bu tür müzikler genel olarak gençler arasında kabul görse de, toplumun genel müzik kültürüne ters düşmekte, bu nedenle toplum bireyleri arasında anlaşmazlığa ve bölünmeye yol açmaktadır.
Popüler kültürün etkisi sadece müzik ile sınırlı değildir. Eğlence, tören, resim, dans gibi kültürler de popüler kültürden nasibini almaktadır. Malesef ki popüler kültür öğeleri, milli kimliğimize gün geçtikçe daha çok zarar vermektedir. Milli kimliğini kaybeden insanlar, kendilerinden önceki nesillerle sık sık çatışma, bu da toplumun yapısının bozulmasına neden olmaktadır.
İnsanlar kültürel etkileşimden uzak duramazlar. Günümüz teknolojisi buna engel olmaktadır. Bu durumun zararlarını en aza indirgemekte, eğitimcilere ve ailelere büyük görevler düşmektedir. Bu da sürekli çatışmakla değil, anlayışlı davranışlarla mümkündür.

8.SINIF TÜRKÇE DİKEY YAYINLARI ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR