Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 1. Dönem sınavı 23- 24 Kasım tarihlerinde gerçekleşmiş ve sonuçları Ocak ayında açıklanmıştı. Ancak TEOG 2. Dönem sınavı oldukça merak ediliyor. TEOG sınavı ne zaman yapılacak?
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş(TEOG) sınavları 23- 24 Kasım 2016 tarihinde yapılmıştı. Yapılan bu sınav sonrasıyla alakalı olan sonuçları ise 3 Ocak 2017 tarihinde netlik kazanmıştı. İlk sınavın heyecanını atlatan öğrencilerin bu seferki merak konusu 2. Dönem sınavları belli oldu.
Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarıyla alakalı olarak birçok öğrenci Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) resmi internet sitesini ziyaret etmeye başladı. 
2017 Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) resmi internet sitesinde açıklanan 2017 yılı sınav uygulama takvimine göre, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi (TEOG) kapsamında düzenlenecek ikinci dönem merkezi ortak sınavlarının 26-27 Nisan 2017'de gerçekleştirileceği belirlendi.
TEOG SINAV İTİRAZI NASIL YAPILIR?
Sınav sonuçlarında bir hata olduğunu düşünen adaylar haklarını kullanarak açıklanan sonuçlara itiraz edebilecekler. Yapılacak itirazlarla alakalı olarak gerekenleri listeleyen MEB, sonuçlara yapılacak itirazların, yayınlanma tarihinden itibariyle en geç 5 gün  içerisinde elektronik ortamlar üzerinden yapılması gerektiğini belirtti. Yapılması planlanan itirazın gerçekleştirilmesinin ardından konuyla alakalı olarak incelemenin başlatılması, T.C. ZiraatBankası, Vakıflar Bankası ve Halk Bankası şubelerine "Kurumsal Tahsilat Programı" adıyla 20 TL'nin yatırılmasıyla beraber kesinlik kazanacak.
Ayrıca konuyla alakalı olarak "2577 sayılı İdari Yargılama Usulü Kanunu’nun 20/B maddesi uyarınca, sonuçlara yapılacak itirazlar, sonuçların e-Okul Sistemi ve http://www.meb.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren başlayan 10 (on) günlük dava açma süresini durdurmamaktadır." ifadesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanmıştı.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR