Binlerce öğrencinin katılım sağladığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 1. dönem sınavları sonuçları için geri sayım başladı
Binlerce öğrencinin katılım sağladığı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş 1. dönem sınavları sonuçları için geri sayım başladı.


TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANIR?

23-24 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilen TEOG sınavı sonrasında öğrenciler ve veliler sonuçları merak ediyor. Daha önce MEB tarafından TEOG sınav sonuçlarının bu hafta içinde açıklanacağına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtilmişti. TEOG sınav sonuçları açıklandığı anda MEB kendi resmi sitesinde sonuçları yayınlayacak. TEOG sınav sonuçlarının tam olarak hangi gün açıklanacağı bilgisi verilmedi.

Ancak sınav sonuçlarının sömestr (15 tatil) öncesi açıklanması bekleniyor.

TEOG SINAV SONUCU NEREDEN ÖĞRENİLECEK?

TEOG sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen binlerce öğrencinin yapması gereken şey Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesindeki (okul.meb.gov.tr) "Veli bilgilendirme Sistemi Giriş" kısmına giriş yapmaları ve T.C. Kimlik Numaraları ve okul numaralarını girmeleri gerekiyor.

Öğrenciler sisteme bu şekilde giriş yaptıktan sonra e-okul VBS üzerinden hem TEOG Sınav sonuçlarına hem de aldıkları son notlar ve devamsızlık bilgilerine de ulaşabiliyorlar.

Sabah                          

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR