Zamlı Memur Maaşları Ocak 2017 Tam Liste
Hükümetin, Resmi Gazete'de yayımlanan 2017 yılı programına göre memurlar Ocak aymda yüzde 3 zam alacak. Yüzde 0.6 oranında enflasyon farkının ödenmesi de programda yer aldı. Altı ayda bir zam alan memura Temmuz'da da yüzde 4 zam var.

Kamu çalışanlarının zamları toplu sözleşmeyle belirleniyor. Enflasyon oranı belirlenen zammın üzerine çıkınca bir de fark ekleniyor. Memurların maaş ödemesi her aym 15'inde.
En düşük 2593 lira Zam hesabı 15 Ocak'a kadar yetişmezse fark bir sonraki ay hesaba yatırılacak.
Öngörülen yüzde 3'lük zammm yapılması halinde aile ve çocuk yardımıyla birlikte en düşük memur maaşı 2517 liradan 2593 liraya çıkacak.

Yüzde 0.6'lık enflasyon farkıyla maaşı 2600 lirayı aşacak.
7'inci derecenin l'inci kademesindeki bir öğretmenin maaşı 3097 liraya çıkacak. Ek ders ve nöbet ücretleriyle bu maaşın 4 bin liraya yaklaşacağı ifade ediliyor.
İşte Kuruşu Kuruşuana 2017 Zamlı Memur Maaşları;


Hesaba, bölgesel ödemel döner sermaye, yabancı d Aile ve çocuk yardımı dah çalışmayan ve 2 çocuk (0sr, ek ders, vekalet ücreti, il tazminatı dahil edilmedi. 1 edildi. Aile yardımında eşi 6 yaş) esas alındı.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR