İki Ayrı Öğretmen Vakası, İki Ayrı Ceza
Ümraniye'de bir ilkokulda öğrencisine derste şiddet uyguladığı iddia edilen öğretmen hakkında "hakaret" ve "basit yaralama" suçlarından 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçları Soruşturma Bürosunca, Ümraniye'de bir ilkokulda ders sırasında, öğrencisini azarlayıp tokat atmasının, başka bir öğrenci tarafından cep telefonuyla kaydedilen görüntülerinin ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan ve savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılan öğretmen Tevfik Kılıç hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

İddianamede, sanık Tevfik Kılıç'ın Ümraniye'de bir ilkokulda öğretmen olarak görev yaptığı belirtildi.
Kılıç'ın, suç tarihinde 6 yaşındaki mağdur B.G'yi, harf yazması için tahtaya kaldırdığı anlatılan iddianamede, B.G'nin, harfi doğru yazmamasına sinirlenen öğretmenin önce hakaret içerikli sözler sarf ettiği, daha sonra öğrencinin kafasına ve vücuduna vurduğu kaydedildi. İddianamede, Kılıç'ın başka bir öğrencisi 6 yaşındaki mağdur B.G'ye de hakaret ederek, kafasına eliyle vurduğu aktarıldı.

Sanık Kılıç'ın, kendilerini bedenen ve ruhen savunamayacak durumda iki çocuğa karşı kamu görevinin sağladığı nüfuzunu kötüye kullanarak vurmak suretiyle 2 kez "basit yaralama", hakaret içeren sözler söylemek suretiyle de "hakaret" suçunu işlediğinin anlaşıldığı vurgulanan iddianamede, Kılıç'ın savunmasında, suçlamayı kabul ettiği, mağdur çocukların ve ailelerinin de şüpheliden şikayetçi olduğu bildirildi.

İddianamede, "Adli Tıp Kurumu raporlarında her iki mağdurda da tıbben yaralama olarak değerlendirilebilecek objektif harici lezyon tanımlanmadığı tespit edilmişse de kamera görüntülerinde şüphelinin mağdurlara vurduğu ve hakaret ettiğine ilişkin görüntüler bulunduğu anlaşılmaktadır." denildi.

Kılıç'ın mağdur 2 çocuğa yönelik "hakaret" ve basit yaralama" suçlarını işlediği belirtilen iddianamede, sanığın 1 yıl 6 aydan 7 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi.

İddianamede, gönderildiği Anadolu 68. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi. Sanık Tevfik Kılıç ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

**********************************************************************************************************************
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Başakşehir'deki bir okulda öğrencilerin eline idam ipi vererek, fotoğraf çektiren öğretmenin açığa alındığını ve hakkında soruşturma başlatıldığını bildirdi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Ekonomi Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Orman ve Su İşleri Bakanlığının TBMM Genel Kurulundaki 2017 yılı bütçe görüşmelerinde, İstanbul Başakşehir'deki Osmangazi İlköğretim Okulu'nda bir öğretmenin, öğrencilerin eline "idam ipi" vererek, fotoğraf çektirdiğine ilişkin sosyal medyada yer alan haberleri gündeme getirdi.

Bu öğretmenin mensubu olduğu vakıfla, Başakşehir Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak yaptıkları bir sempozyum olduğunu belirten Özel, Hükümetin bu konu hakkında Meclis'i bilgilendirmesini istedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, bunu tasvip etmenin mümkün olmadığını vurgulayarak, "Kesinlikle kınıyoruz. Olayı kabul edilebilir görmüyoruz, yadırgıyoruz. Öğretmenin açığa alındığı ve hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisini yüce Meclis'e sunuyorum." dedi.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR