SAYFA  71 CEVAPLARI 4.Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

4.Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 71.Sayfa Cevapları
1. ETKİNLİK
Sandal Sözcüğünün Farklı Anlamları:
1- Sandal: Sandalgillerden, kerestesi sert ve kokulu bir ağaç.
2- Sandal: İnsan taşıyacak biçimde yapılmış, kürekle yürütülen deniz teknesi
3- Sandal: Sandalet.

2. ETKİNLİK
Mezopotamya’da: Bugünkü ayakkabılara benzeyen ilk örnekleri bu medeniyet kullanmıştır. Yumuşak derili, kısa ökçeli makosenlere benzer ayakkabılar kullanırlardı.
Romalılar döneminde: Sağ ve sol ayaklar için ayrı ayrı kalıplanmış ayakkabılar üretmeye başlamışlardır. O dönemdeki ayakkabılar kişilerin toplum içindeki konumlarına ve cinsiyetlerine göre değişiyordu.
İngiltere’de: Ayakkabılara numara verme işlemi burada başladı. Kadınlar uzun etek giydiklerinden onların ayakkabılarına önem gösterilmiyordu. Ayakkabılar elde yapıldığı için ayakkabıcılara saygı gösteriliyordu.
Çin ve Japonya’da: Kadınların ayakları ne kadar küçükse o kadar zarif olacakları düşünülüyordu. Bu nedenle çocuk yaştan itibaren kadınlara küçük numaralı ayakkabılar giydirilyordu.
Afrika’da: Buradaki yerliler ayakkabılardan hoşlanmıyorlardı. Kaşiflerin giydikleri ayakkabıların, içlerindeki kötülüğü gişzlemek amacıyla giydiklerini düşünüyorlardı.

 4.SINIF TÜRKÇE ÖZGÜN YAYINLARI ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR