Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız    ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.


11.Sınıf Top Yayınları İnkılap Tarihi Ders Kitabı 83.Sayfa Cevapları

“Dünya tarihinde bir Cengiz, bir Selçuk, bir Osmanlı Devleti kurmuş olan ve bunların hepsini yaşayarak deneyim kazanan Türk milleti; bu defa doğrudan kendi ad ve ispatında bir devlet kurarak bütün devletlerin karşısında doğuştan taşıdığı yetenek ve güçle yerini aldı. Millet, egemenliğini doğrudan doğruya eline aldı. Saltanat egemenliğini bir şahıs değil, bütün fertleri tarafından seçilmiş vekillerden meydana gelen bir yüce meclis temsil etti. İşte o meclis yüce meclisimizdir, TBMM’dir ve bu egemenlik makamının hükûmetine TBMM Hükûmeti derler. Bundan başka bir saltanat makamı, bundan başka bir hükûmet heyeti yoktur ve olamaz.
(www.atam.gov.tr, s. 158) (Düzenlenmiştir.)
SORU: Yukarıdaki alıntıdan yola çıkarak Mustafa Kemal’in düşündüğü yönetim şeklini arkadaşlarınızla tartışınız. CEVAP: Burada elbetteki CUMHURİYET YÖNETİMİ anlatılmaktadır.


11.SINIF İNKILAP TARİHİ TOP YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR