TEOG Sorularında Sürpriz Olacak mı?
Ortaöğretim mezunlarının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) dün tamamlandı. Bu KPSS, 3 milyon 498 bin 335 adayla Türkiye’nin en büyük katılımlı sınavı oldu.

Ortaöğretim mezunlarının katıldığı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) dün tamamlandı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim oturumu, 176 sınav merkezinde saat 10.00'da başlayan sınav 12.00'de sona erdi. Adaylara, 120 sorudan oluşan genel yetenek ve genel kültür testleri için 120 dakika süre verildi. KPSS'nin ortaöğretim oturumuna 3 milyon 498 bin 335 aday başvurmuştu. Sınav sonuçları ÖSYM'nin "http://sonuc.osym.gov.tr" internet adresinden açıklanacak. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.KPSS'de "Ömer Halisdemir" sorusu
KPSS sınavında 15 Temmuz darbe girişiminin kahraman ismi Ömer Halisdemir'e ilişkin bir soru da yöneltildi. Adaylara, "Hangi üniversitenin isminin Ömer Halisdemir olarak değiştirildiği" sorusunun yöneltildiği belirtiliyor. Doğru cevap Niğde Üniversitesi.

TEOG'da son 3 gün: Sürpriz soru yok
Bu arada 8'inci sınıfların 'Temel Eğitimden Ortaoöğretime Geçiş' (TEOG) sınavlarının ilk oturumları da 23-24 Kasım'da yapılacak. Sorular, 3 yılda hazırlanan 90 bin soruluk havuzdan gelecek. Diğer taraftan öğrencilerin bu sınavda sürpriz sorularla karşılaşmayacağı, okuldaki rutin sınavlardan farklı olmayacağı öğrenildi.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR