SAYFA  57 CEVAPLARI 4.Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

4.Sınıf Özgün Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı 57.Sayfa Cevapları


8. ETKİNLİK

Örnektir
Bir gün sokakta top oynarken top çalıların arasına kaçmıştı ve patlamıştı. Çok üzülmüştüm. Oyunumuz yarım kalmıştı fakat arkadaşım Samet bir kola kutusunu ezip top yapmıştı. Onunla oynamaya çalıştık. O günü öyle geçirdik. Ertesi gün Sametle buluştuk. Fakat Samet’te bir tuhaflık vardı. Karnı davul gibi şişmişti. Bana “Çok su içtim böyle oldu.” dedi. İkimizde güldük. Sonra Samet birden karnına vurdu. Kazağının altında bir top fırlayıvermişti. Meğerse Samet benim çok üzüldüğümü görünce harçlıklarıyla bana top almış. Böyle bir sürpriz yapmıştı. Çok mutlu olmuştum. Samet’in bu topu harçlıklarıyla alması beni duygulandırdı.

9. ETKİNLİK

a.
İş Belirten Sözcükler
Şimdi de köftelerle patatesleri kızartacağım.
Bir tarafını yakacaksın kızım.
Kim geldi çocuklar?
b.
s-b-a-y-is
c.
s-b-a-y-eylem

4.SINIF TÜRKÇE ÖZGÜN YAYINLARI ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR