TEOG’da her bir sınavın puanı 100 üzerinden hesaplanıyor. Her dersten 20 adet soru var, yanlış yapıldığında doğruyu götürmüyor. Öğrencinin bu 20 soruyu cevaplaması için 40 dakikası var, sınav bitince 20 dakika ara veriliyor ve diğer sınava geçiliyor.

TEOG sınavları Matematik, Fen ve Teknoloji gibi sayısal dersler, öğrenim görülen yabancı dil ile Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi sözel derslerden yapılıyor. Bu derslerin ağırlıkları aynı değil, TEOG puan hesaplama yapılırken Türkçe, Fen ve Teknoloji ve Matematik 4 katsayısı ile çarpılıyor, diğer dersler onun yarısı ile yani 2 ile çarpılıyor. Bu nedenle temel dersler TEOG puan hesaplamada daha fazla puan getiriyor. Öğrenci eğer Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muafiyete sahipse, o dersin yerine başka genel kültür soruları soruluyor.

8. sınıf öğrencileri alt bölümde bulunan 2016-2017 TEOG Puan Hesaplama robotuna sınavda kaç doğru ve yanlış yaptığınızı girip TEOG puan hesapla butonuna tıklayın ve TEOG kaç puan alırım sorunuzu hemen yanıtını bulsun. Hesaplama sonucunda çıkan veriler sizin tahmini sınav sonucunuz olacaktır. Standart sapma değerlerinin değişikliğe uğraması veya o yıla özgü değişik etkenlerin rol üstlenmesi sebebiyle gerçek puanlardan çok küçük de olsa fark oluşturabilir ki bu durum da çok önemli sayılmaz.
Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR