MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), zorunlu olmayan yardımcı ders kitaplarına vize verdi. Bakanlık, yardımcı kaynaklarda inisiyatifi öğretmene bıraktı.

MİLLİ Eğitim Bakanlığı (MEB), zorunlu olmayan yardımcı ders kitaplarına vize verdi. Bakanlık, yardımcı kaynaklarda inisiyatifi öğretmene bıraktı.

Bazı yayın temsilcileriyle bir araya gelen MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, “FETÖ propagandasının yer aldığı yardımcı ders kitaplarının yasaklanması amacıyla yayınladığımız genelge yanlış anlaşıldı” diyerek şunları söyledi:

“Müfredatımızı destekleyen, beklentilerimizi ifade eden yardımcı kitaplar neredeyse önerilmez duruma gelmiş. Amaçladığımız bu değil. Uygun yardımcı materyallerin kullanılmasında engel yok. Bu kitapları Bakanlığın teker teker incelemesi zor. Genelgemiz doğrultusunda okul ve il müdürleri, öğretmenler katı bir tutum sergilemiş. Öğretmenler yayınevini araştırsın, içerikte sorun yoksa bu tür yayınları kullansın. Kendi kaynaklarımızı kullanalım istiyoruz ama özel sektörün yıllardır sağladığı tecrübe ve birikim var. Sorumluluğu tamamen okullara bırakıyoruz. Öğretmenime güveniyorum.Kitap seçiminde onlar inisiyatif alacaklar. Öğretmenlere bunların seçiminde ‘Yetki sizin’ diyoruz. Yeni dönemde 58 kitap, içerikleri nedeniyle bakanlıkça kabul görmedi. Bunlar öğrencilere ulaşmadan toplatıldı ve yenileri hazırlandı. 58 kitap 31 Ekim’de öğrencilere ulaştırılacak.”

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR