SAYFA 30  Cevapları 9.Sınıf BİRYAY Yayınları Tarih Ders Kitabı

Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

9.Sınıf Biryay Yayınları Tarih Ders Kitabı 30.Sayfa Cevapları
 
SORU:Doğru Bilgiye ulaşmamızda farklı görüşlerin bize sağlayacağı faydalar neler olabilir.
CEVAP: Doğruya sadece bir görüş üzerinden gitmek bize fayda sağlamaz. Farklı görüşleri dinlemek ve bilmek ufkumuzu açarken konuya farklı bakış açıları ile daha fazla vakıf olabiliriz. 
Aşağıda verilen kavramların size neleri çağrıştırdıklarını yazınız
Bakış açısı: Olayları değerlendirmede farklı bir tavır sergileme
Bilimsellik: Bilime dayalı olma bilimle ilgili olma.
Kanıt: Delil
Aşağıda ki alıntı metni okuyarak altında verilen soruları cevaplandırınız.
 
SORU: Tarihi olay ve olgulara farklı açıdan bakmanın önemi hakkında neler söyleyebilirsiniz. Bu tutum gerçeğe ulaşmada bize nasıl yardımcı olmaktadır. Arkadaşlarınızla tartışınız.
CEVAP: Doğruya sadece bir görüş üzerinden gitmek bize fayda sağlamaz. Farklı görüşleri dinlemek ve bilmek ufkumuzu açarken konuya farklı bakış açıları ile daha fazla vakıf olabiliriz. 
 
SORU: Tarihçilerin aynı belgeleri olay ve olguları farklı anlayarak yorumlamaları birbirlerine ve tarih bilimine hangi katkıları sağlar.
CEVAP: Doğruya sadece bir görüş üzerinden gitmek bize fayda sağlamaz. Farklı görüşleri dinlemek ve bilmek ufkumuzu açarken konuya farklı bakış açıları ile daha fazla vakıf olabiliriz. 

13 Etkinlik Cevapları:
SORU: Yukarıdaki metinde Osmanlı devletine matbaanın geç gelmesinin farklı nedenlere dayandıran görüşler okudunuz. Bu görüşleri değerlendirdiğinizde neler söyleyebilirsiniz.
CEVAP: Osmanlıya matbaa geç gelmiştir. Ama Bu tarihi ww.yahyagungor.net olayı günün şartlarına göre değerlendirecek olursak buradan osmanlıların teknolojiye karşı oldukları sonucu çıkmaz. Çünkü Osmanlı Herhangi bir yeniliği yaprken tek taraflı düşünmemiş. halkının refahınıda göz önünde bulundurmuştur. 
 
9.SINIF TARİH BİRYAY YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ 

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR