2016 LYS birincileri kimler oldu? LYS sınav sonuçlarının açıklanmasından merak edildi. LYS 1, 2, 3, 4 ve LYS 5 1.si kim oldu? Kaç net yaptılar ve kaç puan aldılar?
2016 LYS birincileri kimler oldu? LYS sınav sonuçlarının açıklanmasından merak edildi. LYS 1, 2, 3, 4 ve LYS 5 1.si kim oldu? Kaç net yaptılar ve kaç puan aldılar?
2016 LYS birincileri kimler oldu? Sorusu LYS sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra sınava giren girmeyen herkes tarafından merak edildi. 18 Haziran tarihinde başlayan ve 26 Haziran tarihinde sona ermesinden sonra sınav sonuçlarının açıklaması ile iglili heyecanlı bekleyiş. 18 Temmuz pazartesi günü sona erdi. 2016 LYS sonuçlarının açıklanmasından sonra kendi puanlarını öğrenen adaylar, diğer adayların kaç puan aldıklarını ve kaç net yaptıklarını merak ettiler. Puanı en çok merak edilenler hali ile LYS birincileri oldu. Peki LYS birincileri kim oldu? Sınava giren öğrencilerin merak ile beklediği LYS 2016 birincisi halen açıklanmadı. 2016 LYS Sonuçlarının açıklamasından sonra açıklancak olan LYS 1 si ile ilgili detayları ile LYS birincisi kaç puan aldı? sorusu ile LYS biricileri kaç net yaptı? sorusunun cevabını haber detayından öğrenebilirsiniz. LYS 2016 birincisi kim oldu sorusunun cevabı haber detayında yer almakta.

2016 LYS BİRİNCİLERİ KİM OLDU AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

2016 LYS birincileri kim olduğu ile ilgili detaların açıklanması beklenirken 2015 yılında ERZURUM Özel Aziziye Koleji Anadolu Lisesi öğrencisi Ahmet Nihat Emeksiz, 500 tam puan alarak LYS Türkçe-Sosyal (TS1) alanında Türkiye birinci oldu. Emeksiz, LYS 1. liği ile igili yöneltilen sorulara "Başarı ekip işidir" diyerek yanıt vermişti. Turgut Özal veya Fatih Üniversitesi'nde hukuk okumak istediğini belirten Ahmet Nihat Emeksiz, sınavlara girecek öğrencilere düzenli çalışmalarını, başarıyı tescillemiş bir okulda yakalabileceklerini söyledi. Okuldaki arkadaş grubuyla LYS'ye çalışırken Türkiye birincisinin kendi içlerinden birinin çıkacağına inandıklarını kaydeden Ahmet Nihat Emeksiz şöyle konuştu:
"Çok çalıştık. Aramızdan birinin 500 tam puan alarak Türkiye şampiyonu çıkacağına inanıyorduk. Ama bunun kim olacağını bilmiyorduk. Sonuçlar açıklandığında 500 tam puanı alan ben oldum. Bunda ailemin, öğretmenlerimin, okulumun, dershanedeki hocalarımın çok büyük emek ve katkısı var. Bu başarıyı bir kişiye mal etmek olmaz çünkü bu ekip işidir. Çok heyecanlıyım."

2016 YGS SAYISAL BİRİNCİSİ: SABRİ MELİHCAN EROL OLMUŞTU
2016 YGS sonuçlarının açıklanmasından sonra, YGS Türkiye birincisi Hasan Sabri Melihcan Erol oldu. Sınava Ankara'dan giren Melihcan, matematik ve fen bilimleri testinde 40 doğru ile sayısal alanda 500 tam puanı almayı başardı. YGS birincisi ayrıca Türkçe testinde 2, Sosyal Bilimler testinde 3 yanlış yaptı. Sabri Melihcan Erol 13 Mart günü yapılan Yükseköğretime Geçiş Sınavı'nda birinci oldu. Bugün açıklanan YGS sonuçlarına göre Türkiye birincisi olan Sabri Melihcan Erol, YGS'de en zor testler olarak gösterilen matematik ve fen testlerinde tüm soruları doğru cevapladı. YGS-1 ve YGS-2 de birinci olan Erol, Türkçe testinde 2, sosyal bilimler testinde ise 3 soruyu doğru cevaplayamadı. 
Öğretim görevlisi babası twitterdan duyurdu

Melihcan Erol'un Türkiye YGS birincisi olduğunu Gazi Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan babası Twitter hesabından duyurdu. Prof. Dr. Mehmet Seyfettin Erdol, “Oğlumuz Hasan Sabri Melihcan Erol tüm dostlarımızın dualarıyla YGS Türkiye 1.si olmuştur. " mesajıyla oğlunun sınav sonuç belgesini yayınladı.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR