LYS-3 Edebiyat –Coğrafya Sınavı öğrencileri yormadı

Edebiyat Testi:
Sınav genel anlamda çalışan, konu hâkimiyeti olan öğrencilerin rahatlıkla yapabileceği sorulardan oluşmuştur. Edebiyat testinde Türkçe paragraf sorularının hacmini azaltmışlar. Geçmiş dönemlere göre dilbilgisi soruları daha kolaydı. Seçici olarak nitelendireceğimiz 5 soru vardı. Ancak soruları dikkatli okuyan öğrencilerin görebileceği ayrıntıya sahip sorular da vardı. Edebiyat sorularının bir kısmı genel edebiyat birikimine dayalı olduğu görüldü. Yorum sorularının yanında direkt olarak bilgiye dayalı sorular da vardı.

Coğrafya Test:
Sınav bilgi ağırlıklı. Yorum sorusu az,  coğrafya- 2 sınavına göre daha zordu. Genel anlamda orta zorlukta bir sınav diyebiliriz. Sorular müfredata uygun olup sürpriz soru yoktu. Özellikle Türkiye ve dünya haritası üzerinde taralı bölgeler verip bunların özellikleriyle ilgili sorular ağırlıktaydı. Bu tarz 9 soru vardı. Bu soruları yapabilmek için adayların Dünya ve Türkiye haritasını iyi bilmeleri gerekiyor. Coğrafya testinde soruların birçoğu YGS bilgilerle de yapılabilecek düzeydeydi.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR