iL içi ve il dışı yer değiştirme ile ilgili Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru şöyle; Bakanlığımıza bağlı resmî eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerin 2016 yılı il içi ve iller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri aşağıdaki belirtilen tarihler arasında yapılacaktır. Başvuruların alınması: 20-26 Mayıs

Atamaların yapılması: 06 Haziran 2016

İlişik kesme işlemleri: 17 Haziran

İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELER
Başvuruların alınması: 16-22 Haziran
Atamaların yapılması: 27 Haziran
İlişik kesme işlemleri: 28 Haziran
İL İÇİ VE İL DIŞI YER DEĞİŞTİME BAŞVURULARI MEBBİS ÜZERİNDEN GERÇEKLEŞECEK
MEBBİS ÖĞRETMEN İL İÇİ VE İL DIŞI ATAMA - TAYİN SONUCU İÇİN TIKLAYIN
MEB ÖĞRETMEN İL İÇİ VE İL DIŞI ATAMA DUYURULARI İÇİN TIKLAYIN
MEBBİS İL İÇİ VE İL DIŞI YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU KILAVUZU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

Öğretmenlerin mazeretlerinden dolayı nakil başvurularında, Norm kadro açığı bulunan eğitim kurumlarının tamamı, bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde ilan edilerek öğretmenlerin tercihlerine açılacak ve yer değiştirmeler bilgisayar ortamında hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacak. Öğretmenlerin hizmet puanının hesabında başvuruların son günü, hizmet süresinin hesabında ise 28 Şubat 2016 tarihi esas alınacak.
Sağlık durumu veya can güvenliği mazereti ile engellilik durumuna veya diğer nedenlere bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunan ve başvurusu uygun görülen öğretmenlerin talebi halinde, eşleri de yer değiştirme başvurusu yapabilecek.
Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerindeki MEBBİS Mazeret Durumuna Bağlı Yer Değiştirme Başvuru Formu doldurularak yapılacak ve belgeler eğitim kurumu müdürlüğüne teslim edilecek.
Yer değişikliği yapılanlardan, en geç 29 Şubat 2016 tarihine kadar görevine başlamayanların atamaları iptal edilecek. Yer değiştirme sürecinde ihtiyaç duyulan açıklamalar Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden ayrıca duyurulacak 

ÖĞRETMEN iL İÇİ VE İL DIŞI ATAMA BAŞVURULARI SON GÜN 26 MAYIS
Öğretmenlerden aday olarak görev yapmakta iken herhangi bir nedenle görev yerleri değiştirilenler, atandıkları yerlerde görevlerine başlayarak adaylıklarının kaldırılmasına esas sınava yeni görev yerlerinde katılacak.  Sağlık mazeretine bağlı yer değiştirmeler, aile birliği mazeretine bağlı yer değiştirmeler, can güvenliği mazeretine bağlı yer değiştirmeler, engellilik durumuna bağlı yer değiştirmeler ve diğer nedenlere bağlı yer değiştirme yapabilecekler. 20 mayıs 2016 tarhinde başlayan başvurular 26 Mayıs 2016 tarihinde sona erecek. 

İL DIŞI MAZERET ATAMASI İÇİN BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR, 
Öğretmenler mazeretlerinin bulunduğu ildeki tüm eğitim kurumları arasından en çok 40 (kırk) tercihte bulunabilir. Başvuracak öğretmenler, tercihleri dışında 41'inci seçenek olarak il genelinde boş kalan eğitim kurumlarından birine kura ile atanmak isteyip istemediklerini ayrıca belirtebilecektir. Ancak, 40 eğitim kurumu tercihi tamamlanmadan 41'inci seçenek işaretlenmeyecektir. 
Bu kapsamda 40'tan az tercih yapanlar ile tercih dışı atanmak istemeyen öğretmenlerin sadece tercihleri dikkate alınacaktır. 
Hizmet puanı yetersizliği sebebiyle yer değiştirmeleri yapılamayan öğretmenler, istemeleri halinde aylıksız izin kullanabilecektir

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR