SORU:  LÖSEV’in bu çalışmalarının sonuçları neler olabilir?

CEVAP:  Kuruluş amacı lösemili çocuklara yardımda bulunmak ve onların ihtiyacını karşılamaktır. Türkiye’deki ilk lösemili çocuklar hastanesi olma özelliği taşıyan Lösante şuan Ankara’da lösemi hastası olan çocukların ve onların ailelerinin hizmetindedir. Lösev vakfının İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Bursa ve Antalya’da şubeleri bulunur ve vakıf bünyesinde 12.000 civarında lösemili çocuk bulunmaktadır.
Lösev vakfı bünyesinde tedavi gören çocukların kolej seviyesinde eğitim almalarını sağlamak için için ilk okul ve anaokulu açmıştır. Bu okullar her yıl neredeyse 100 lösemili çocuğa parasız hizmet vermektedir. Lösemili çocuklar köyü ise 2010 yılında açılmıştır. Bu köy Ankara dışından tedavi için buraya gelen lösemili çocuklar ve onların ailelerine ev sahipliği yapar. Lösev’e başvuran ailelere bu şekilde barınma, kısa süreli konaklama, sosyal hizmetler ve iş olanakları sunulmaktadır.Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR