Öğretmenler de yıpranma payı getirilecek meslek gurupları kapsamına alındı. Bakan Müezzinoğlu müjdeyi verdi. “900 bin öğretmen de yıpranma payıyla emekliliğini öne çekecek” dedi. 


Ağustos 2015 'te memurlara erken emeklilik için çalışmalara başlanmıştı. 2016 yılı ocak ayında komisyon kurularak, tasarının eylülde meclise sunulması öngörüldü. Daha sonra Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, sağlık çalışanları için başlatılan projenin genişletileceği müjdesini verdi. Erken emeklilik yolu açılmasını bekleyenler arasında sağlıkçıların yanı sıra öğretmenler, postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da yer aldı.

KOMİSYON’DA TAM GAZ  
Bu sene başında kurulan komisyon, Bakan Müezzioğlu’nun açıklamalarının ardından çalışmalarını hızlandırdı. Komisyon, sağlık çalışanlarının yıpranma yapı tasarısında sona yaklaştı. Sırada, Bakan Müezzinoğlu’nun söz ettiği,  diğer meslek gurupları var. Çalışma tamamlandığında, hangi hizmet kollarında ve kimlere ne şekilde yıpranma payı verileceğine yönelik ön metinler oluşturulacak. Çalışma sonrasında hazırlanacak rapor,  yasa tasarısı haline getirilerek, Meclis'e sunulacak.

900 BİN ÖĞRETMEN 
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konuyla ilgili, “Sağlık çalışanlarımıza yıpranma payı, fiili hizmet zammı ve hekimlerimizin emeklilik haklarının iyileştirilmesiyle ilgili çalışmalar sürüyor. Önümüzdeki günlerde inşallah huzurlarınıza getirmeyi planlıyoruz” açıklamasını yaptı. Öğretmenler, postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da tasarıda yer alıyor. Beklenen karar çıkarsa, 900 bin öğretmen de yıpranma payı alarak emekliliğini öne çekecek.

Memurlara giysi yardımı 
 Maliye Bakanlığı'nın genelgesi ile her memura 2016 yılı için 260 lirayı bulan giysi yardımı yapılacak. Ödenekler nakit olarak memurlara verilecek ve tarifeye uygun olarak paylaştırılacak.Ödenek miktarı ise kıyafet fiyatlarına göre belirlendi.  Yayımlanan genelgede şu ifadeler kullanıldı: “Memurlara Yapılacak Giyecek Yardımı Yönetmeliği'nde yer alan düzenlemelere ilişkin olarak farklı uygulamaların önlenmesi, uygulama birliğinin sağlanması ve oluşabilecek tereddütlerin giderilmesi amacıyla bu genelgenin çıkartılması öngörüldü.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR