SAYFA 123 CEVAPLARI 5.Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

5.Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 123.Sayfa Cevapları 

SORU: “Sivil toplum kuruluşları, gönüllü olarak topluma hizmet vermektedir.” düşüncesine uygun bir örnek veriniz.
CEVAP: Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardımların tırlara yüklenmesi Hayrat İnsani Yardım Derneği Afşin Temsilcisi Cuma Setirek'in açıklaması Afşin Ulu Camisi önündeki tören İlçe Müftüsü Yakup Yıldırım'ın dua okunması -Yardım tırların ilçeden ayrılması Yardım tırlarına şehitlerin adı verildi Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardım konvoyundaki tırlara terörle mücadelede şehit düşen Afşinli askerlerin isimleri verildi Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde, Bayırbucak Türkmenleri için toplanan yardım konvoyundaki 2 tıra terörle mücadelede şehit düşen Afşinli askerler Jandarma Uzman Çavuş Mustafa Can Kalfe ile Jandarma Er Ömer Erüstün'ün adı verildi.


SORU: Sizce sivil toplum kuruluşlarının, etkinliklerinden olumlu sonuçlar alabilmeleri için neler yapmaları gerekmektedir?
CEVAP: Sivil toplum kuruluşları belli bir amaç için kurulurlar ve halkın desteğiyle çalışmalarını yürütürler, Daha etkin çalışmaları için hem maddi olarak hem de bireysel olarak daha fazla destek verilmesi gerekir. Ayrıca devletin de sivil toplum kuruluşlarının rahat çalışmaları için her türlü olanağı sağlaması şarttır.


5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ EVREN YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR