SAYFA 117 CEVAPLARI 5.Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

5.Sınıf Evren Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 117.Sayfa Cevapları 

SORU: Kurumların insan yaşamındaki önemini anlatan bir kompozisyon yazınız.
CEVAP: Kurumlar toplumun ihtiyacı ile ortay çıkmış örüntülerdir. Kurumların farklı birçok çeşidi de bulunmaktadır. Bu kurumlar sayesinde yaşam alanında kolay yaşamaya ve düzen içinde yaşamaya imkan sağlanmaktadır İnsanlar bu kurumlar sayesinde daha düzenli iş ve eğitim almaktadırlar. Kurumlar sayesinde problemleriniz, halledilmesi gereken remi işlerini, alması gereken eğitim derken daha birçok konuda yardım alır. Bu kurumlar şu şekilde sıralanmaktadır:
  1. Sivil Toplum Örgütleri
  2. Ekonomi Kurumu
  3. Siyaset Kurumu
  4. Kamu Kurumu
  5. Din Kurumu
  6. Eğitim Kurumu
  7. Hukuk Kurumu
Görüldüğü gibi kurumları oldukça geniştir. İnsanların yaşam alanında farklı ihtiyaçlarından dolayı bu kurumlar oluşmaktadır.Örneğin insanların eğitim alma zorunluluğundan dolayı eğitim kurumları oluşturulmuş. Aynı şekilde dini konularda sorunları, problemleri çözülmesi açısında Diyanet İşleri Başkanlığı kurumu oluşturulmuştur. Kısacası kurumların kuruluş amacı insanların Dünya içerisinde yaşarken sorunlarını bir düzen içinde yapılmasını sağlamak ve her kurumun farklı alanını belirleyerek daha kolay insanlara hizmet etmek için çalışmasıdır. Böylece insanlar düzenli bir yaşam hayatına sahip olurlar.


5.SINIF SOSYAL BİLGİLER DERSİ EVREN YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR