DUYURU
(26 Şubat 2016)
2016 YGS ile İlgili Bilgilendirme
2016 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) başvuru alma işlemleri 6-20 Ocak 2016 tarihleri arasında tamamlanmıştır. ÖSYS’nin ilk basamağı olan 2016 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2016-YGS) 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacaktır. 2.178.563 adayın katılacağı sınav 173 il/ilçe sınav merkezinde, yaklaşık 7.300 bina, 117.000 salonda görev yapacak toplam 303.000 sınav görevlisi ile gerçekleştirilecektir.
Sınava Şırnak ilinde girmek için başvuruda bulunan adaylar, İçişleri Bakanlığının güvenlik içerikli yazısı doğrultusunda Gaziantep Merkez, Gaziantep Nizip, Batman ve Siirt sınav merkezlerinden birinde sınava alınacaklardır.

2016 YGS sınavına girecek tüm adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren ve sınava girişte yanlarında bulundurmaları gereken Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile 3 Mart 2016 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr  internet adresinden edinebileceklerdir.
Adayların ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.
ÖSYM BAŞKANLIĞI

2016 YGS Giriş Belgesi Nasıl Çıkarılır? (Adım Adım Anlatım)
Merhabalar arkadaşlar 13 Mart 2016'da yapılacak olan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) sınavına katılacak arkadaşlar, sınav giriş yerlerinin belli olduğunu öncelikle belirtelim. Şimdi aşağıdaki adımları yaparak sınava gireceğiniz okulu, ilçeyi görebilirsiniz. Unutmadan Sınav Giriş Belgesi adlı sayfayı yazdırmayı unutmayınız. Sınava girerken yanınızda götürmeniz gerekiyor. Ayrıca yanında nüfus cüzdanı, yurt dışından geldiyseniz pasaportunuz mutlaka olmalıdır. Bunun dışında yanınızda telefon, cüzdan, çanta, kolye, bilezik vb eşyaları kesinlikle getirmeyiniz. Yanınızda suyunuzu (marka bölümünü yırtılmış şekilde) getirebilirsiniz.

1.Sınav giriş bilgilerimizi öğrenmek için öncelikle ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi sayfasına giriyoruz. Girdikten sonra ‘Aday İşlemleri Sistemine Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız‘ butonuna tıklayınız.

2. Evet yukarıdaki işlemi yaptıktan sonra açılan sayfada sağ tarafta bulunan giriş bölümünden gerekli alanları dolduruyoruz.  Üst tarafa Tc kimlik numaranızı yazın, alt tarafa ise kayıt yaptırdığınız yerden verilen şifreyi yazınız. Eğer değiştirdiyseniz yeni şifrenizle giriş yapınız. Doldurduktan sonra ‘Bağlan‘ butonuna basın.

3.Panelimize giriş yaptıktan sonra karşımıza çıkan ilk sayfadan ‘İşlem Yapmak İstediğiniz Sınav’ bölümünden (YGS ise) ‘2016-ÖSYS‘ seçeneğini seçip ‘Tamam‘ butonuna tıklıyoruz.

4. ‘Sınav Başvuru Bilgileri’ adlı sayfamızdan isterseniz bilgilerinize bakabilirsiniz. Şimdi, sol taraftan ‘Sınava Giriş Bilgilerim’ linkine tıklıyoruz.

5. Son işlemi de yaptıktan sonra karşımıza sınava gireceğimiz yer çıkıyor.  UNUTMAYIN! Bu sayfayı renkli veya siyah beyaz şekilde çıkartın. Bu çıktıyı sınava gireceğiniz yerdeki sorumlulara vermeniz gerekiyor, aksi takdirde sınava giremeyeceksiniz.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR