87. SAYFA CEVAPLARI 8.Sınıf İnkılap Tarihi Tuna Yayınları Çalışma Kitabı

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8.Sınıf İnkılap Tarihi Tuna Yayınları Çalışma Kitabı 87.Sayfa Cevapları
• Karikatürde cumhuriyet neden bir çocuk ile temsil edilmiş olabilir?
Çünkü vatanın kurtuşundan sonra ialan edilen cumhuriyet Türk halkı için yeni bir yönetim şeklidir. İlerleme, yenilik ve inkılaplarla büyümesi gerekirdi.

• Çocuğa kucak açan kızların taçlarında yenilik, refah ve adalet kavramalarına yer verilmesinin nedenleri neler olabilir?
Bu kavramlar yeni ilan edilen cumhuriyet yönetiminin ana ilkeleridir. Bu ilkeler sayesinden cumhuriyet yönetimi halkın mutluluğunu sağlarken bir yandan da ilerleme ve eşitliği sağlayacak.

Bu kavramlardan yola çıkarak cumhuriyet yönetiminin nitelikleri ve Türk toplumuna sağladığı faydalara hangi örnekleri verebilirsiniz?
 Adalet kavaramının yerleşmesi için çeşitli kanunlar çıkarılarak eşitlik sağlanmıştır. Örneğin Medeni Kanunla kadın erkek eşitliği sağlandı.


8.SINIF İNKILAP TARİHİ ÇALIŞMA KİTABI TUNA YAYINLARI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR