85. SAYFA CEVAPLARI 8.Sınıf İnkılap Tarihi Tuna Yayınları Çalışma Kitabı

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız.

Sitemizde yayınlanan çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

8.Sınıf İnkılap Tarihi Tuna Yayınları Çalışma Kitabı 85.Sayfa Cevapları

*Madde 17: Herkes, yaşama, maddî ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkına sahiptir: İnsanların en temel hakkı yaşama hakkıdır. Yaşam hakkı anayasal güvence altına alınmıştır. Ayrıca kişinin dokunulmazlık hakları vardır ve kendini geliştime hakkına da sahiptir.

*Madde 18: Hiç kimse zorla çalıştırılamaz: İster devlet olsun ister kişiler olsun kimse istemediği bir işte çalıştılamaz. Kısacası angarya yasaklanmıştır.

*Madde 20: Herkes, özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir: Özel hayatın dokunulmazlığı güvence altına alınmıştır. Kişilerin özel alanlarına kastetmek suçtur. Devlet bile yasal izn almadan kişilerin özel ve aile hayatına dokunamaz.

*Madde 21: Kimsenin konutuna dokunulamaz: İnsanların özel yaşam alanları, evleri veya konutları mahremdir. Kimse dokunamaz.

*Madde 22: Herkes haberleşme hürriyetine sahiptir. Haberleşmenin gizliliği esastır: Gözaltında olsa bile insanlar iletişim kurma hakkıına sahiptir. Telefon dinleme veya haberleşmenin engellenmesi mümkün değildir.


8.SINIF İNKILAP TARİHİ ÇALIŞMA KİTABI TUNA YAYINLARI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR