SAYFA 133 CEVAPLARI  6.Sınıf Yakın Çağ Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı

 Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

6.Sınıf Yakın Çağ Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 133.Sayfa Cevapları

SORU: Olimpiyat oyunlarının ve diğer uluslararası kültür, sanat, fuar ve spor etkinliklerinin toplumlar arası etkileşimdeki ve ülke tanıtımındaki rolü neler olabilir? Bu etkinlikler ülkelerin ekonomilerine nasıl bir katkı sağlamaktadır? Açıklayınız.

CEVAP: Dünyada toplumları bir araya getiren en büyük etkinliklerden biri de olimpiyatlardır. Olimpiyatlardaki spor etkinliklerine kültür farkı gözetmeksizin birçok kişi katılır. Bu spor etkinlikleri ülkeler arası barış ve kaynaşmaya önemli katkılar sağlar. Dünya ülkeleri arasında siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkiler yürütülmekte ve bu yolla etkileşimler sağlanmaktadır. Ülkeler arasındaki etkileşimin barış içinde gerçekleşmesine ve toplumların kaynaş­masına uluslararası etkinliklerin de pek çok katkısı vardır.
Olimpiyatlar büyük ölçekli bir ekonomik aktivite. 2012 Londra Olimpiyatları’nda 200 bin kişilik tam zamanlı çalışan, gönüllü ve taşeron ordusu görev alıyor. Bu olimpiyatların toplam maliyeti 11 milyar sterlin boyutunda. 2008 yılında gerçekleştirilen 2008 Pekin Olimpiyatları öncesindeki inşa faaliyetleri, Çin ekonomisine ekstra bir ivme getirmişti.

SORU: Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz Formula 1 yarışları gibi etkinliklerin ülkemizde düzenlenmesinin sağladığı katkıları açıklayınız. 

 CEVAP: Formula 1 yarışları ile ülkemize turist gelmiş, ülke ekonomisine döviz girişi sağlanarak katkı sağlamıştır. Ayrıca ülkemizin reklamını tüm dünyada ücretsiz olarak yaparak, ülkemizin tanınmışlığına ve imajına çok olumlu katkıları olmuştur. Ülkemiz böylece ürettiği ürünlerden daha çok satabilecek ve daha çok turist çekebilecektir.

6.SINIF SOSYAL BİLGİLER EVREN YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR