88.SAYFA CEVAPLARI 6.Sınıf Yakın Çağ Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı

Ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunu kontrol edebilirsiniz.

6.Sınıf Yakın Çağ Yayınları Sosyal Bilgiler Çalışma Kitabı 88.Sayfa Cevapları

Aşağıda fotoğraflarını gördüğünüz doğal afet ve çevre sorunlarının yaşandığı ülkelerle nasıl işbirliği yapılmalıdır?

Cevap:
Tsunami: Tsunamiye karşı alınacak tedbirler konusunda işbirliği yapılmalı. Bu konudaki deneyimler ve bilgi birikimi paylaşılmalıdır. Afetten sonra iş birliği ve yardımlaşma kanalları kurulmalıdır.

Deprem: depremi önceden tahmin edebilen sistemler geliştirilmelidir.  Depreme karşı alınacak tedbirler konusunda işbirliği yapılmalı. Bu konudaki deneyimler ve bilgi birikimi paylaşılmalıdır. Afetten sonra iş birliği ve yardımlaşma kanalları kurulmalıdır.

Çevre kirliliği: Çevre kirliliği konusunda uluslararası iş birliği sağlanmalıdır. Hükümetler ortak hareket ederek çevrenin korunması için kanunlar çıkarıp uygulanmalıdır.

Hava kirliliği: Hava kirliliği konusunda uluslararası iş birliği sağlanmalıdır. Hükümetler ortak hareket ederek hava kirliliğinin önüne geçebilmek için kanunlar çıkarıp uygulanmalıdır. Yakıtların kalitesi kontrol edilmeli ve yenilenebilir enerji kaynakları kullanımı arttırılmalıdır.

6.SINIF SOSYAL BİLGİLER YAKIN ÇAĞ ÇALIŞMA KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR