İstanbul'da yarın okullar tatil mi sorusu cevabını buldu. İstanbul Valisi Vasip Şahin'in sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre yarın İstanbul'da eğitim ve öğretime devam edilecek. İşte İstanbul Valisi Vasip Şahin'in açıklaması; "Meteorolojik verilere göre karyağışının yarın öğlenden itibaren azalarak İlimizi terketmesi beklendiğinden eğitim öğretime devam edilecektir."


İSTANBUL'DA ALARM DURUMU SÜRÜYOR
İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin karla mücadele çalışmaları devam ederken, AKOM’daki "alarm" durumu da sürüyor.
Büyükşehir Belediyesi’nden karla ilgili son durum üzerine yapılan açıklama şöyle: 
"Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve AKOM Meteoroloji Birimi’nin hava tahmin verilerine göre, İstanbul’da dün geceden itibaren yoğun kar yağışlı havanın etkisi bu gece de devam edecek. Kar yağışının yarın akşam İstanbul’u terk etmesi bekleniyor. 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi şehir hayatının normal seyrinde devam etmesi için Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) ilgili tüm birimlerin katılımıyla alarm devam ediyor. 
Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon, İtfaiye, Zabıta, Sağlık Ve Sosyal Hizmetler, Park Bahçe Ve Yeşil Alanlar, Destek Hizmetleri Daire Başkanlıkları, İETT, İSKİ, Atık Yönetimi, Trafik, Kırsal Hizmetler Destek, Veteriner Hizmetleri Müdürlükleri, Beyaz Masa, İSFALT, İGDAŞ, İSBAK, Şehir Hatları, Ulaşım A.Ş., İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü, BEDAŞ, AYEDAŞ, sorumlu müdürleri AKOM yönetim masasında 24 saat esasına görev yaptı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, karla mücadele çalışmaları kapsamında 1.114 araç ve iş makinesi, 5 bin 450 personel ile 4 bin km yol ağında olumsuzluklara karşı vardiyalı görev yaptı."
İŞTE YARIN OKULLARIN TATİL OLDUĞU İL VE İLÇELER
SAMSUN
Samsun'un Havza ve Çankırı'nın Çerkeş  ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların olumsuz hava koşulları nedeniyle yarın  tatil edildiği bildirildi. 
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yaptığı  açıklamada, olumsuz hava şartları nedeniyle Havza ve Çerkeş'te tüm ilk ve orta  dereceli okullar ile taşımalı eğitim kapsamındaki okulların 19 Ocak Salı tatil  edildiğini belirtti. Yetkililer, Havza ilçesinde milli eğitime bağlı okullarda görev yapan  engelli personelin de aynı gün izinli sayılacağını ifade etti.
  
TEKİRDAĞ
Tekirdağ’da ile ilçelerinde etkili olan kar yağışının ardından valilik kararıyla il genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda eğitim öğretime yarın 1 günlüğüne ara verildi.
BALIKESİR
Balıkesir'in 5 ilçesinde yarın okullar tatil edildi.
Manyas, Savaştepe, Gönen,  Bandırma ve Marmara ilçelerinde yarın okullar tatil edildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Manyas, Savaştepe,  Gönen, Bandırma ve Marmara ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların  19 Ocak Salı tatil edildiği bildirildi.
ÇANAKKALE
Çanakkale'de kar yağışının etkili olduğu bazı ilçelerde, ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi. 
Çanakkale Valiliği, bugün il genelinde tüm okullarda eğitime ara verilmesini kararlaştırmıştı. Gün boyunca devam eden kar yağışı nedeniyle, tatilin uzatılması gündeme geldi. Yapılan değerlendirmede, kar yağışının yoğun şekilde etkili olduğu Biga, Yenice ve Gelibolu İlçelerinde ilk ve orta dereceli okulların tamamı, Çanakkale il merkezi ile Lapseki ve Gökçeada ilçelerinde ise taşımalı eğitime tabi olan öğrenciler için okullar Salı günü de tatil edildi.
SİVAS (Kangal)
Sivas’ın Kangal ilçesinde olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. 
İlçede sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle Kangal İlçe Hıfsızzıha Kurulu’nun aldığı karar neticesinde ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verildi. Ayrıca kamuda çalışan hamile ve engelli personeller de idari izinli sayılacak.
YALOVA
Yalova  Valiliği etkili olan kar ve tipi yüzünden yarın il genelindeki okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Valiliğin aldığı bu karar, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinden duyuruldu.
DENİZLİ (Çameli)
Denizli’nin Çameli İlçesi’nde dün gece başlayarak etkili olan kar yağışı sonrası okullar bir günlüğüne tatil edildi.
BAYBURT
Bayburt'un Demirözü ilçesinde fırtına nedeniyle eğitime  bir gün ara verildi. 
Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, fırtınanın ilçe genelinde akşam saatlerinden itibaren etkili olmaya başladığını  söyledi. Meteorolojik verileri de dikkate aldıklarını belirten Yıldızhan,  "Fırtınanın bu gece ve yarında etkili olacağı beklentisi var. Bu nedenle yarın  ilçe merkezi, bağlı belde ve köylerimizde eğitim öğretime ara verme kararı aldık.  Yine engelli ve hamile kamu çalışanlarımızda bir gün idari izinli sayılacak"  dedi.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR