SORU: Toplumda yerli malı kullanma ve tasarruf alışkanlıklarının yaygınlaşmasının sonuçları neler olabilir?

CEVAP: Yerli üreticilerin gelişmesi ve ürünlerdeki kalitenin her geçen gün artması ancak bu ürünlerin yurt sınırları içerisinde kullanılması ile olacaktır. Bir ülke vatandaşı kendi ülkesinde üretilen ürünlerin dünya çağında ürünler haline gelmesini istiyorsa eğer öncelikle bu ürünleri kendisi kullanmalıdır. Birçoğumuz yerli ürünleri kalitesiz bulduğumuzdan dolayı farklı ürünlere yönelmekteyiz ancak ciddi anlamda kaliteyi yakalamış olan çok sayıda yerli ürün de bulunmaktadır. Birçoğumuz bu ürünleri görmezden gelsek de ülke ekonomisini canlandırmak ve Türk ismini yüceltmek adına yerli ürünleri kullanmaya dönmemizde fayda var.

Yerli malı kullanmanın ne önemli faydası, ülke parasının ülke sınırları içerisinde kalması sağlanır. Buda iç ticaretteki para akışının hızlanmasına ve yaşanma ihtimali yüksek olan krizlerin önlenmesine vesile olur. Yerli şirketler ne kadar çok ürün satarsa ARGE çalışmalarına o denli daha fazla yatırım yaparlar. Eğer bizler yerli malı kullanımımızı arttıracak olursak daha kaliteli ürünler üretilmeye başlayacaktır.Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR