2013 İller Arası Yer Değiştirme Sonuçları
İLLER ARASI YER DEĞİŞTİRME
İl dışı atama tarihleri, 2013 öğretmenlerin il dışı atamaları ne zaman yapılacak başvuru tarihleri ve il dışı atama kontenjanları bilgileri bu sayfada.

İsteğe bağlı il dışı yer değiştirme başvuruları MEB"in bize verdiği cevaba göre daha önce açıklandığı gibi Haziran ayı içerisinde değil, Temmuz"un İlk haftasında başlayacak.. Öncelikli olarak il içi başvuruları alınacak ardından il dışı başvuruları alınacak.

Öğretmenlerin isteğe bağlı il dışı yer değiştirme başvurularının alınarak tamamen sonuçlandırılması ve atama kararnamelerinin gönderilmesi temmuz ayının ortasını bulacak. Öğretmenlerin seminer dönemi sonrası il dışı atama işlemleriyle uğraşması ve haliyle tatillerinin bölünmesi ise artık kesinleşen bir durum.

İl Dışı Atama Kontenjanları 2013

Öğretmenlerin isteğe bağlı il dışı yer değiştirme kontenjanları hakkında şu ana kadar bir açıklama yok. Okul dönüşümleri sonrası ortaya nasıl bir tablonun çıktığı ise merak konusu.

Diğer taraftan; Bakanlığın, YÖK ve ÖSYM ile birlikte geliştirdiği orta vadeli plana göre, bundan sonra öğretmen atamalarında KPSS puanı yetmeyecek. Bu puan, öğretmen adayının, üniversite sınavına giriş puanı, fakültedeki not ortalaması ve stajer öğretmenlikteki başarısı birlikte değerlendirilecek.

MEB, eski Bakan Ömer Dinçer döneminde başlattığı “Ulusal Öğretmen Strateji Belgesi” çalışmalarında sona geldi. Geliştirilen stratejiye göre, kapsamlı değişikliklerin yapılacağı eğitim fakülteleri ile okullar arasında işbirliği kurulacak, KPSS ve atama sisteminde revizyona gidilecek. İşte yeni öğretmen stratejisinin ayrıntıları:

* Pedagojik Formasyon eğitimine son verilecek. Bunun yerine “Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi Eğitimi” verilecek. Bu eğitim, 1 yıl süreli tezsiz yüksek lisans seviyesinde olacak. Okul öncesi eğitim öğretmenliği için ise eğitim fakültesi diploması yeterli olacak.

* Lise öğretmenleri eğitim fakültelerinden değil, alan fakülteleri mezunları arasından belirlenecek.
Atama Sonuçları 26 Temmuzda açıklanacak.

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR