Burs parasını almak için bankanın yolunu tutan öğrencileri kötü bir sürpriz bekliyor. Maddi desteğe muhtaç ve başarılı ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine karşılıksız olarak verilen burslardan bankalar hesap işlem ücreti kesince öğrenciler deliye döndü. Şikayetlerde “Devlet verdi banka aldı” dediler  
Devletin verdiği burs parasını almak için bankaya giden öğrencileri kötü bir sürpriz bekliyor. Maddi desteğe muhtaç ve başarılı oldukları için devlet tarafından kendilerine burs verilen öğrenciler burs parasını alabilmek için bankaya hesap açtırmak zorunda kalıyor ve asıl şikayet bundan sonra başlıyor. Öğrenciler Şikayet Portalı Şikayetvar’a gönderdikleri şikayetlerle bursumuzu alabilmek için hesap açtırılması zorunlu tutuldu fakat banka bunu kara çevirdi ve hesap işlem ücreti adı altında para kesmeye başladı dediler.Verilen bursla eğitim masraflarını ve ihtiyaçlarını karşılayan yüzlerce öğrenci alınan ücretlerin iadesini istedi.

“Burslu Öğrencilerden Hesap İşlem Ücreti Alınmasın!”
“Ben ve benim gibi birçok öğrenci, aldığımız devlet bursunu bir süredir bankadan alıyoruz. Bursu bankadan almamızın temel nedeni, bursumuzu kuruşu kuruşuna alabilmek ve bunun elden verilmesinin zor olması. Ancak bu bursu aldığımız banka, yılda iki kez hesap işletim ücreti keserek öğrencinin aldığı iki kuruşu da hesap işletim ücreti için almaktadır. Bu hesap ve hesaplar, devlet tarafından açtırılmıştır ve hesap işletim ücreti kesilmemelidir. Ben hesabımdan hesap işletim ücreti kesildiğini fark ederek iadesini talep ettim ancak bir de fark etmeyen öğrenciler var. Öğrenci kesintinin farkına varıp iadesini talep etmezse iadesini de yapmıyorlar. Bu öğrenciye yapılmış büyük haksızlıktır. Bu bursla öğretim ücretlerini karşılayan, kitap alan binlerce öğrenciye büyük haksızlık yapılmıştır. Burs alan binlerce öğrenciden hesap işletim ücreti kesen banka, biz burslu öğrenciler üzerinden yaptığı kâr da gözler önündedir. Benim hesabımdan Temmuz 2011'de kesilen ve diğer tüm burslu öğrencilerin fark edip iadesini talep etmeden yapılan kesintinin iadesini istiyorum.”

Yüzde 14’ü Bankaya Gidiyor!
“Devlet bursumun yattığı hesaptan 40 TL hesap işletim ücreti kesilmiştir.Ben bu hesabı kafama göre açmadım, devlet açtırdı bursu alabilmem için. Zaten 3 ayda bir yatan 300 TL ücret onunda 40 TL'si kesilmiş. Kesilen paramın iadesini talep ediyorum. Zaten 3 kuruş burs alıyorum onun da bir kısmının kesilmesi beni iyice zora sokuyor. Sonuçta ben üniversiteye hazırlanan bir öğrenciyim daha lise bitmedi o yüzden çalışamıyorum da.”

“Burstan Kar Sağlıyorlar”
“Bursu almaya en başından beri bankadan alıyorum. Bankanın 3 ayda bir ‘devletten’ gelen öğrenci bursundan kar sağlamaya çalışmasını aklım almıyor. Uzun zamandır da bursumu bu kesintiler yüzünden tam olarak alamıyorum. Hesabımdan alınan haksız kesintilerin burs hesabıma iade edilmesini arz ediyorum.”

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR