1 Nisanda yapılacak olan YGS sınavına görevlendirme yapmak için başvuru ekranı açılmıştır. Sınav görevi için tercih yapmak için öncelikle http://gis.osym.gov.tr/ adresinden giriş yapmak gerekiyor.  Sınav görevi için 20 okul tercih edilebiliyor. Ayrıca Bilgilerim kısmında IBAN numaranızı kontrol etmeyi unutmayın. Başvurular 09.03.2012-19.03.2012 tarihleri arasında yapılabiliyor.
ÖSYM Sınav Görevlilerini belirleme ve görevlendirme ilkeleri
Sınav Uygulama Yönergesine ulaşmak için tıklayınız.
Soldaki menüden "Bilgilerim" bağlantısını tıklayarak sistemdeki bilgilerinizi görüntüleyebilir , kontrol edebilir ve bazı bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. Eğer bilgilerinizde bir değişiklik varsa bağlı bulunduğunuz kurumun Bina Üst Yetkilisine başvurarak  gerekli güncellemeleri yaptırabilirsiniz. Ayrıca "Görev Tercihlerim" bağlantısını tıklayarak görev almak istediğiniz sınavları ve binaları tercih edebilirsiniz.

Sınav görevinizi onayladıktan sonra, görevinizi yerine getirmenize engel beklenmedik durumlarla karşılaşmanız halinde; yerinize görevlendirme yapılabilmesi için bağlı bulunduğunuz Sınav Merkezinizi arayarak geçerli mazeretinizi bildirmeniz gerekmektedir. Görev iptal işlemleri yalnızca bağlı bulunduğunuz Sınav Merkezi Yöneticilikleri tarafından yapılacak olup, Merkezimize yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Sınav Merkezi Yöneticilikleri iletişim bilgilerine http://www.osym.gov.tr/belge/1-2412/osym-sinav-merkezi-yoneticilikleri.html adresinden ulaşabilirsiniz.

Görevli portalinin kullanımı ile ilgili karşılaşmış olduğunuz her türlü sorunla ilgili olarak Sistem Destek Merkezini (312) 298 80 80 nolu telefondan arayabilir veya gis@osym.gov.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.


Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR