SONUÇ LİNKİ:http://www.meb.gov.tr/sinavlar/sorgu/diger/ss/2012/insanKaynaklariSinavSonuc/Ss_frm.asp
10 Mart 2012'de yapılan Fen Liseleri, Sosyal Bilimler Liseleri,Güzel Sanatlar ve Spor Liseleri ile Her Türdeki Anadolu Liseleri Öğretmenleri Seçme Sınavı sonuçlarını 26 Martta açıklanacak.Öğretmenler sınav sonuçlarını www.meb.gov.tr adresinde öğrenebilecekler.
Sınav sonuçlarına göre yerleştirmeleri valilikler yapacak. Yerleştirmenin ne zaman olacağı bilinmemekle birlikte en erken mayıs-haziran ayında yapılması beklenebilir. Sınav sonuçlarına göre yerleştirme EK 1 puanı eklenerek yapılacaktır. EK 1 puanı en düşük 1,8,en yüksek 50 puan civarında olacaktır.EK 1 puanı yüksek olan bir öğretmen orta sıralarda bir puan alsa bile atanma şansı daha yüksek.Bu yüzden kıdemi düşük bir öğretmen yüksek puan alsa bile atanma şansı çok düşük.Bu durum da sınavın etkinliğinin azalmasına neden olmaktadır.
Sınav sonuçlarını bizimle paylaşan arkadaşların EK 1 puanlarını da hesaplayacağız.Tabiki tüm gerekli bilgileri yazmanız gerekir.

EK 1 PUANI İÇİN;
1.Lisans Üstü Öğrenimi
2.Öğretmenlik Kariyer Basamakları(Uzman Öğretmen ,Baş Öğretmenlik)
3.Yabancı Dil Bilgisi
4.Hizmet yılı
5.Takdir,teşekkür,aylıkla ödüllendirme
HERKESİN İSTEDİĞİ PUANI ALMASINI DİLİYORUZ
www.okulsoru.com

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR