Her yıl olduğu gibi üniversite sınavları maratonu sınava giriş başvurularıyla başlıyor. Bu yılki başvurular geçen yıllara göre daha erken bir tarihte başlıyor. Başvurular 2 Ocak-15 Ocak arasında alınacak. Geçen yıllarda sınava giren öğrenciler başvuruların ne şekilde olduğunu biliyorlar.  Sınava ilk defa girecek olanlar için maddeler halinde başvurunun nasıl gerçekleşeceğini anlatalım:
1. Öncelikle bankaya 40 TL yatırılacak. Genelde Ziraat Bankası,Vakıfbank veya Halkbankası gibi bankalara para yatırma işlemi yapılıyor.
2. Para işlemi yaparken kimlik numaranız ile ad ve soyadınız doğru bir şekilde yazıldığına dikkat edin. Para yatırdığınıza dair dekontları almayı unutmayın
3. Sınav başvuru merkezlerinde randevu alın. Para yatırmadan önce randevu almaya kalkışmayın.Sınav merkezleri eğitim bölgelerinde genelde birer okul olarak seçilir. Sınav merkezlerini önceden öğrenin
4. Sınav merkezlerinde online olarak başvurular alınacaktır. Görevli sizin resminizi çekerek online başvurunuz yapacaktır. Bu arada aldığınız dekontları almadan sınav merkezine gitmeyin.
5. Başvuru sırasında 2 sınav merkezi tercihi yapılacaktır
6.Tüm işlemler bittikten sonra görevli tarafından size bir çıktı verilecektir. Bundan sonra çalışmalarınıza devam ederk sınav giriş belgenizin gelmesini bekleyeceksiniz. Sınav giriş belgeleri de yaklaşık olarak sınava 3 hafta kala internette online olarak yayınlanacak.
7.Sınava başvuru yaptıktan sonra size verilen AİS şifresiyle kişisel hesabınıza girip bundan sonraki gelişmeleri bu adresten takip edin. AİS hakkımnda ayrıntılı bilgi için aşağıdaki yazıyı tıklayınız.
YGS'YE BAŞVURANLARIN DİKKATİNE!!!ADAY İŞLEMLERİ SİSTEMİ NE İŞE YARAR? 
Bu yazımızda size yardımce olmak için kısaca sınava giriş başvurusunu anlattık. İlerideki yazılarımızda sınavla ilgili ayrıntılara değinmeye devam edeceğiz.
http://www.okulsoru.com/

Yorum yazın:

0 yorum:

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

SON YORUMLAR