2017 LYS Bu Saatte Açıklanacakmış? İşte Kanıtı - OKULSORU

MANŞET

Home Top Ad

11 Tem 2017

2017 LYS Bu Saatte Açıklanacakmış? İşte Kanıtı

ÖSYM tarafından 10-11-17 ve 18 Haziran'da gerçekleştirilen LYS sonuçları bugün açıklanacak. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak? Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından gerçekleştirilen Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi'nin (ÖSYM) ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavı (2017-LYS) sonuçları bugün açıklanacak. Tercihlerini yapacak öğrenciler, sonuçları heyecanla bekliyor. Peki, 2017 LYS sonuçları saat kaçta açıklanacak? İşte 2017 LYS sonuçları açıklanma tarihi...

LYS SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK? 2017
Üniversite hayali kuran binlerce öğrencinin girdiği LYS'nin sonuçları bugün açıklanacak. Sınava giren öğrenciler, tercihlerini yapabilmek için sonuçları heyecanla beklemeye başladı. ÖSYM'nin yayımladığı sınav takvimine göre 2017-LYS sonuçları 11 Temmuz 2017 23:59'da açıklanacak. Sınav sonuçları, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresinden açıklanacak.
Adaylar sonuçlarını, T.C Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Tercih işlemleri, 18-26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapılacak. Tercihler, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapılacaktır. Adaylar, tercihlerini internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacaklardır. Bunun dışında tercih bildiriminde bulunulamaz.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

1.YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

Post Bottom Ad