• İLETİŞİM
  • /

2016-2016 TEOG Puan Hesaplama Modülü


TEOG’da her bir sınavın puanı 100 üzerinden hesaplanıyor. Her dersten 20 adet soru var, yanlış yapıldığında doğruyu götürmüyor. Öğrencinin bu 20 soruyu cevaplaması için 40 dakikası var, sınav bitince 20 dakika ara veriliyor ve diğer sınava geçiliyor.

TEOG sınavları Matematik, Fen ve Teknoloji gibi sayısal dersler, öğrenim görülen yabancı dil ile Türkçe, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi gibi sözel derslerden yapılıyor. Bu derslerin ağırlıkları aynı değil, TEOG puan hesaplama yapılırken Türkçe, Fen ve Teknoloji ve Matematik 4 katsayısı ile çarpılıyor, diğer dersler onun yarısı ile yani 2 ile çarpılıyor. Bu nedenle temel dersler TEOG puan hesaplamada daha fazla puan getiriyor. Öğrenci eğer Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinden muafiyete sahipse, o dersin yerine başka genel kültür soruları soruluyor.

8. sınıf öğrencileri alt bölümde bulunan 2016-2017 TEOG Puan Hesaplama robotuna sınavda kaç doğru ve yanlış yaptığınızı girip TEOG puan hesapla butonuna tıklayın ve TEOG kaç puan alırım sorunuzu hemen yanıtını bulsun. Hesaplama sonucunda çıkan veriler sizin tahmini sınav sonucunuz olacaktır. Standart sapma değerlerinin değişikliğe uğraması veya o yıla özgü değişik etkenlerin rol üstlenmesi sebebiyle gerçek puanlardan çok küçük de olsa fark oluşturabilir ki bu durum da çok önemli sayılmaz.
Yazan. burhan demir 11/23/2016 . , . Bizi Takip Edin. RSS

Hiç yorum yok:

YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR

SON YORUMLAR

Son haberler

Son yorumlar

2017 YGS

EN İYİLER