Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girmek için yarışacağı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem ortak sınavları 23-24 Kasım’da uygulanacak.

Ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girmek için yarışacağı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) birinci dönem ortak sınavları 23-24 Kasım’da uygulanacak.

Sınava yaklaşık bir ay kala eğitim sendikaları, öğrencilerin sınava hazırlıkta sorun yaşadığını iddia etti. Açığa alınan ve ihraç edilen öğretmen ihtiyacını gidermek için 10 Ekim’de Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 18 bin 506 sözleşmeli öğretmenin atamasını yaptı.
58 ders kitabında ise FETÖ terör örgütünün izleri olduğu gerekçesiyle dağıtımı durdurularak, yeni kitapların basım süreci başlatıldı. Fakat okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen, eğitim sendikaları öğrenciler için alınan önlemlerin yetersiz kaldığını, özellikle TEOG sınavlarına kısa süre kala öğretmen ve öğrencilerin tam olarak adapte olmadıklarını savunarak, eksik kitapların hâlâ öğrencilere dağıtılmadığını da hatırlattılar.
Özellikle Doğu ile Güneydoğu Anadolu’da açığa alınan öğretmen sayısının fazla olduğundan, öğrencilerin sınava hazırlıkta sorun yaşadığını, bunun motivasyon eksikliği yarattığını savundular.
http://www.okulsoru.com/2016/10/2016-2016-ders-ve-calsma-kitaplarnn.html
Axact

Burhan Demir

5 yıldır YGS, LYS ve TEOG olmak üzere eğitimin her alanında size yazdımcı olmaya çalııyoruz

Yorum yazınız:

0 comments:

YORUMLARA ADINIZI VE ŞEHRİNİZİ YAZINIZ. BU BİLGİLER YAZILMAZSA CEVAP VERİLMEYECEKTİR