• İLETİŞİM
  • /

ÖSYM Bundan Sonra Sınav Gözlemcisi Görevlendirecek


ÖSYM Başkanlığı, sınav binalarında organizasyon ve uygulamaların standartlara uygunluğunu incelemek amacıyla aday gibi sınava girecek ‘sınav gözlemcisi’ görevlendirecek.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, ÖSYM çalışanlarının, sınavları izlemek üzere ‘gizli gözlemci’ olarak denetimler yapmaya başladığını ve sınav sonuçlarının puanlamaya dahil edilmediğini açıklamıştı.     

Sadece kurum çalışanlarının görev yaptığı bu uygulamanın, ‘sınav gözlemcisi’ adıyla yaygınlaştırılması kararı alındı.     

Buna göre, ÖSYM'nin yaptığı sınavlarda gözlemci olarak görev almak isteyenlerin tercihleri, Görevli İşlemleri Sistemi (GİS) üzerinden alınmaya başlanacak. ‘Sınav gözlemcisi’ olmak isteyenler, merkezi olarak görevlendirilecek ve sınav sonuç belgeleri olmayacak.     

Sınav günü aday olarak atandıkları binaya giderek sınava girecek görevliler, sınavın organizasyonunun ve uygulamalarının standartlara uygunluğunu gözlemleyecek.     

ÖSYM sınav gözlemcileri, görevlerini yerine getirirken sadece aday olarak sınava gireceklerinden, sınavın uygulamasına ve organizasyonuna herhangi müdahalede bulunmayacak.        

Görevliler, sonrasında bu sınavla ilgili gözlem, değerlendirme ve önerilerini kapsayan raporu, en geç sınavı izleyen ikinci iş günü saat 12.00'ye kadar elektronik ortamda ÖSYM Başkanlığına ulaştıracak.    
'' ÖSYM Bundan Sonra Sınav Gözlemcisi Görevlendirecek '' Bu yazı; 12 Mayıs 2016 Perşembe tarihinde saat 19:27:00 yazılmıştır , burhan demir

Yazan. burhan demir 19:27:00 . , . Bizi Takip Edin. RSS

Hiç yorum yok:

1.SORU VE YORUMLARA MUTLAKA ADINIZI YAZINIZ.
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

ÖĞRETMEN DOSYALARI İNDİR

2016-2017 Öğretmen Dokümanlarının Tamamı Tek Linkte

Öğretmenlerin yıl boyunca ihtiyaç duyduğu her tür dokümanı sizler için tek linkte topladık. Dosyaları bilgisayarınıza indirme işlemi için li...

SON YORUMLAR

Son haberler

Son yorumlar

LİSE DERS KİTAPLARI