• İLETİŞİM
  • /

7.Sınıf Tuna Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 140.Sayfa Cevapları


SAYFA 140 CEVAPLARI 7.Sınıf Tuna Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 

2015-2016 ders ve çalışma kitaplarının cevaplarını sitemizde bulabileceksiniz. Bu yıl da ödevlerinizde size yardımcı olacağız. 

Sitemizde yayınlanan ders ve çalışma kitaplarının cevapları kesin doğruluk teşkil etmemektedir. Paylaşılan sayfalar, kendi cevaplarınız ile karşılaştırmanız için yayınlanmaktadır. Bu sebeple bu yayınlar ile ancak kendi cevaplarınızın doğruluğunukontroledebilirsiniz.

7.Sınıf Tuna Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 140.Sayfa Cevapları

SORU:  “Egemenliğin millete ait olması” sözünden ne anlıyorsunuz?
CEVAP: Bir ülkedede söz söyleme, yöneticilerini belirleme ve seçme-seçilme hakkının millette olması anlamına gelir. Egemnliğin millette olduğu devletlerde saltanat yerine cumhuriyet yönetimleri vardır.

SORU:  Eski Türk kurultayları ile günümüzdeki TBMM’yi karşılaştırdığınızda iki kurum arasında hangi farklılıkların bulunduğunu söyleyebilirsiniz?
CEVAP: Eski Türk devletlerindeki kurultay boy beylerinden oluşur ve seçim yapılmazdı. TBMM üyeleri olan milletvekilleri seçimle belirlenir. TBMM'nin çalışmaları yazılı bir yasayla yapılırken, kurultayda töre denilen yazısız hukuk kurallar geçerliydi. Ayrıca kurulatayda partiler yoktur.


7.SINIF SOSYAL BİLGİLER TUNA YAYINLARI DERS KİTABI DİĞER SAYFALAR İÇİN TIKLAYINIZ
'' 7.Sınıf Tuna Yayınları Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 140.Sayfa Cevapları '' Bu yazı; 3 Nisan 2016 Pazar tarihinde saat 11:25:00 yazılmıştır burhan demir

Yazan. burhan demir 11:25:00 . . Bizi Takip Edin. RSS

Hiç yorum yok:

1.SORU VE YORUMLARA MUTLAKA ADINIZI YAZINIZ.
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

ÖĞRETMEN DOSYALARI İNDİR

2016-2017 Öğretmen Dokümanlarının Tamamı Tek Linkte

Öğretmenlerin yıl boyunca ihtiyaç duyduğu her tür dokümanı sizler için tek linkte topladık. Dosyaları bilgisayarınıza indirme işlemi için li...
SON YORUMLAR

Son haberler

Son yorumlar

LİSE DERS KİTAPLARI