Üst Slider

» » İnsanlar zamanı ölçen aletle yapmaya neden ihtiyaç duymuşlardır? Zamanı ölçme araçları olmasaydı hangi sonuçlar ortaya çıkardı?

SORU: İnsanlar zamanı ölçen aletle yapmaya neden ihtiyaç duymuşlardır? Zamanı ölçme araçları olmasaydı hangi sonuçlar ortaya çıkardı?
 
CEVAP: İnsanların zamanı ölçme araçlarını icat etmelerinin en önemli neden ihtiyaçlar ve gerekliliktir. Genelde ekonomi ile ilgili işleri düzenlemek için bu tür aletlere ihtiyaç duymuşlardır. Mesela Mısırlılar Nil nehrinin alçalma ve yükselme zamanlarını bilmek, buna göre tarım faaliyetlerini düzenlemek için takvimi buldular. Günümüzde de insanlar çalışma zamanlarını ayarlamak ve diğer özel işlerini düzenlemek için zamanı ölçen aletleri kullanılırlar.
Eğer zamanı ölçen aletler olmasaydı, ekonomi ile ilgili işlerde karışıklıklar olurdu. Neyi ne zaman yapacağımız bilemediğimiz için hiç bir şekilde verim alamazdık.«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Yorum Yok.. Yaparmısın ?

1.SORU VE YORUMLARA MUTLAKA ADINIZI YAZINIZ.
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR