• İLETİŞİM
  • /

YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN UYUM PROGRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR?


Milli Eğitim Bakanlığı'nın bugün atamasını yaptığı 11 bin öğretmen için uyum eğitimleri 6 Eylül'de başlayacak. On gün sürecek eğitimler çerçevesinde görev yapılacak çevrenin sosyo-ekonomik yapısı, öfke yönetimi, ikna etme gibi konular ele alınacak.
Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Emin Zararsız imzasıyla 'Uyum Eğitimi' konulu bir genelge yayınlandı. Zararsız, genelgede öğretmenlik mesleğine ilk defa atanan aday öğretmenlerin göreve başladıkları ilk günden itibaren çeşitli zorluklarla karşılaşabildiklerini belirterek, "Bu zorluklardan kaynaklanan tereddüt ve tedirginlik öğretmenlerin meslek hayatını olumsuz yönde etkileyebilmekte." dedi.
Genelgeye göre, bugün öğretmenlik görevine ilk defa atanan aday öğretmenlere yönelik olarak il merkezlerinde 6-16 Eylül tarihlerinde 10 gün süreyle uyum eğitimi verilecek. Bazı konular uzaktan bazı konular ise yüz yüze eğitimle ele alınacak.
Uyum programları çerçevesinde ele alınacak bazı konu başlıkları şöyle: 'öğrenciyi tanıma', 'öğretmenin liderlik rolü', 'ilköğretim ve ortaöğretim programlarında yenilenme süreci', 'öğretmenlik mesleğinde etik ilkeler ', 'ilkyardımın temel ilkeleri', 'iletişimin temel özellikleri', 'öğrenme sürecinde bilişim teknolojilerinin önemi', 'internetin etkin ve güvenli kullanımı', 'bulunduğu çevrenin coğrafi şartları', 'bulunduğu çevrenin sosyo-kültürel değerleri', 'cevrede eğitim amaçlı yararlanılabilecek kurum ve kuruluşlar', 'öfke yönetimi', 'ikna etme', 'sorun çözme'.
'' YENİ ATANAN ÖĞRETMENLERİN UYUM PROGRAMI NE ZAMAN BAŞLIYOR? '' Bu yazı; 26 Ağustos 2011 Cuma tarihinde saat 15:36:00 yazılmıştır burhan demir

Yazan. burhan demir 15:36:00 . . Bizi Takip Edin. RSS

1 yorum:

  1. iyi bayramlar hocam ben 1Haziranda atananlardanın. aday öğretmenlerin uyum seminerleri ve stajerlik seminerleri yıl boyunca mı devam ediyor ve bu seminerler i yalnızca bağlı olduğumuz ilde mi alabiliyoruz. mesela ben malatyada yaşıyorum ama adıyamanın çelikhan ilçesine atandım. bu seminerlere malatyada katılabilir miyim bilgilendirirseniz çokk sevinirim.

    YanıtlaSil

1.SORU VE YORUMLARA MUTLAKA ADINIZI YAZINIZ.
2.SORULAR ONAYLANDIKTAN SONRA YAYINLANACAKTIR.
3.GMAİL HESABI OLANLAR YORUMU YAZDIKTAN SONRA ALTTAKİ BENİ BİLGİLENDİRİ TIKLARSANIZ SORULARA VERDİĞİMİZ CEVAPLAR MAİL ADRESİNİZE GELECEKTİR
4.KÜFÜR VE ŞİDDET İÇEREN YORUMLAR YAYINLANMAYACAKTIR

ÖĞRETMEN DOSYALARI İNDİR

2016-2017 Öğretmen Dokümanlarının Tamamı Tek Linkte

Öğretmenlerin yıl boyunca ihtiyaç duyduğu her tür dokümanı sizler için tek linkte topladık. Dosyaları bilgisayarınıza indirme işlemi için li...

SON YORUMLAR

Son haberler

Son yorumlar

LİSE DERS KİTAPLARI